Arch-Info 2010

Úvod Katalog materiálů Novinky IQ Park Hledání Vkládání dat Nápověda Služby   Přihlášení
Novinky  
 
LEHKÉ PLOVOUCÍ PODLAHY Z DESEK CETRIS® - POLYCET

Nové podlahové materiály umožnily změnit výrazně vzhled obytných a kancelářských místností v nových objektech a budovách. V mnohých případech, týká se to hlavně rekonstrukcí, střešních nadstaveb a půdních vestaveb, je nutno pod konečnou povrchovou úpravu upravit a připravit vhodný podklad.

Společnost CIDEM Hranice, a.s. uvedla v roce 1996 suchý podlahový plovoucí systém ORCET, v roce 2001 proběhla inovace systému – došlo k náhradě izolačních desek. Výsledný produkt má obchodní označení IZOCET. V letošním roce je skupina lehkých plovoucích podlah z cementotřískových desek CETRIS® rozšířena o novou variantu – POLYCET, podlahy s izolačními deskami z pěnového polystyrénu.

Ve skladbě složené suché plovoucí podlahy POLYCET jsou použity izolační desky z elastifizovaného pěnového polystyrénu – v různé kombinaci typů a tlouštěk dle způsobu použití. Roznášecí vrstva je vytvořená dvěma vrstvami cementotřískových desek CETRIS®. Tyto podlahy jsou určeny pro obytné a kancelářské prostory (kategorie zatížení dle EN 1991-1-1 Eurokód 1 : Zatížení konstrukcí – Část 1-1 : Obecná zatížení – Objemové tíhy, vlastní tíha, užitné zatížení pozemních staveb).

Podobně jako u podlahového systému IZOCET, tak i v případě podlahy POLYCET jsou použity pružné izolační podložky, a proto je nutno počítat s vyšší pružností . Tyto suché podlahové konstrukce nejsou vhodné do prostor s větším užitným zatížením a do prostor namáhaných vodou (koupelny, apod.). Pro plovoucí podlahy jsou charakteristické dovolené průhyby, které tlumí nárazy a příznivě působí na kloubní systém člověka.

Při návrhu skladby a samotné realizaci podlahy POLYCET je nutno dodržet zásady uvedené v montážním návodu. Při záměně izolačních desek na bázi EPS nelze použít izolační desku nižšího typu.

Zadáno: 28.11.2008 19:42   Autor: www.cetris.cz
Zpět
e-veletrh 
Články 
iREKLAMA
Nabízíme nové speciální reklamní nástroje, speciálně určené pro architekty a projektanty. Více info na vyžádání
VKLÁDÁNÍ ČLÁNKŮ
Pokud máte zájem uveřejnit článek o vašich výrobcích, nové technologii, materiálech zašlete text,fotografie atd. v běžných formátech na adresu info@arch-info.eu a do předmětu zprávy napište ČLÁNEK.
Další informace viz Nápověda-Novinky.
     
© 2007 didus.software.ltd