Arch-Info 2010

Úvod Katalog materiálů Novinky IQ Park Hledání Vkládání dat Nápověda Služby   Přihlášení
Novinky  
 
OBLOUKOVÉ PŘEKLADY ATBET

Obloukové železobetonové překlady se vyrábějí na otvory o světlosti od 600 mm až 4500 mm ve dvou skladebních šířích 115 mm a 140 mm a nenosné příčkové od šíře 70 mm. Podle použití a požadavků je možné překlady rozdělit do dvou skupin: · Překlady vyráběné v ucelených rozměrových řadách. Snížené obloukové překlady (SOP) a radiusové obloukové překlady (ROP) · Překlady vyráběné na zakázku v rozměrech, dle přání a potřeb jednotlivého zákazníka. Atypické snížené obloukové překlady (ASOP) a atypické radiusové obloukové překlady (AROP)

Jde o prefabrikát vyráběný betonováním v přesných formách. Použitím překladů odpadá nutnost výroby tvarového bednění přímo na stavbě, které je náročné na odbornou zručnost, čas a jednorázově použitý a znehodnocený materiál pro výrobu bednění, dochází k usnadnění, zlevnění a zrychlení práce, výhodou je i tvarová přesnost (odpadají nepřesnosti při osazování výplní otvorů) a zefektivní dokončovací práce v omítkách a na fasádě.

Obloukové překlady slouží k vytváření: · nadpraží obloukových oken · obloukových dveří · oken s předokenní nebo bezpečnostní roletou · klenutých stropů - sklepy · volných otvorů zděných stavebních konstrukcí · ploty, výklenky, kruhové otvory a otvory čtvrtkruhové. Skládají se k sobě a v místě výplně otvorů se vkládá tepelná izolace pro přerušení tepelného mostu. Naskládáním k sobě vytvoří překlady pohledově celistvý prostor. Vložením stropní vložky mezi jednotlivé překlady vzniká strop pohledově členitý s vystupujícími žebry do prostoru.

Překlady splňují podmínky evropských norem CE, jsou certifikovány pro všechny druhy zdiva. Stanovení dovoleného namáhání a výsledné hodnoty dovoleného zatížení jsou podrobně popsány v technických informacích firmy a na webu.

Zadáno: 09.09.2008 07:51   Autor: www.atbet.cz, Roman Čejka
Zpět
e-veletrh 
Články 
iREKLAMA
Nabízíme nové speciální reklamní nástroje, speciálně určené pro architekty a projektanty. Více info na vyžádání
VKLÁDÁNÍ ČLÁNKŮ
Pokud máte zájem uveřejnit článek o vašich výrobcích, nové technologii, materiálech zašlete text,fotografie atd. v běžných formátech na adresu info@arch-info.eu a do předmětu zprávy napište ČLÁNEK.
Další informace viz Nápověda-Novinky.
     
© 2007 didus.software.ltd