Arch-Info 2010

Úvod Katalog materiálů Novinky IQ Park Hledání Vkládání dat Nápověda Služby   Přihlášení
Novinky  
 
THERMOSHIELD – multifunkční povrchová úprava

ThermoShield je nátěrová hmota s termokeramickou membránou, s dynamickými a adaptivními vlastnostmi, které významně ovlivňují hydrodynamické a termické děje ve stavebních konstrukcích (vnější fasády, stěny, interiér, střešní krytiny, kovové a dřevěné konstrukce).

Skládá se ze speciálního pojiva na vodní bázi s miliony vakuovaných sklokeramických dutých tělísek 20-120 mikrometrů. Vrstva nátěru po zaschnutí polymerizuje na elastickou, hustou strukturu, která je zároveň propustná pro vodní páru. Zvláštnosti této membrány s endotermickými efekty, se podílejí na úsporách energie, snižují tepelné ztráty o 20-35%, náklady na chlazení o 30-60%.

ThermoShield filtruje tepelný proud v infrarčerveném rozsahu nízkých teplot a odráží a rozptyluje až 25% tepla. Povrch membrány přitom vyzařuje 3x méně tepla, než beton nebo cihla, zároveň odráží až 86% krátkovlnného slunečního záření. Zároveň způsobuje rychlý odtok dešťové vody z povrchu konstrukce, zabraňuje kapilárnímu nasávání vody do stavebního dílu, ustálením vlhkosti ve zdivu na optimální hodnoty, se sníží tepelné ztráty.

Je omyvatelný, variabilně prodyšný, neobsahuje rozpouštědla, nenese elektrostatický náboj, díky tomu jsou stěny odolné proti usazování nečistot a nikotinu, snižuje možnost kondenzátu na stěnách a tvorbu plísní.

Zadáno: 30.06.2008 10:24   Autor: redakční rada webu
Zpět
e-veletrh 
Články 
iREKLAMA
Nabízíme nové speciální reklamní nástroje, speciálně určené pro architekty a projektanty. Více info na vyžádání
VKLÁDÁNÍ ČLÁNKŮ
Pokud máte zájem uveřejnit článek o vašich výrobcích, nové technologii, materiálech zašlete text,fotografie atd. v běžných formátech na adresu info@arch-info.eu a do předmětu zprávy napište ČLÁNEK.
Další informace viz Nápověda-Novinky.
     
© 2007 didus.software.ltd