Arch-Info 2010

Úvod Katalog materiálů Novinky IQ Park Hledání Vkládání dat Nápověda Služby   Přihlášení
Novinky  
 
SCHIEDEL AERA - řízené větrání

Systém řízeného větrání AERA spolehlivě rozpoznává individuální potřebu větrání v každé pobytové místnosti. Systém tvoří jedna svislá šachta pro odvod vzduchu, větrací řídící jednotka, prvek přívodu čerstvého vzduchu umístěný do rámu nebo obvodového zdiva, prvek odvodu vzduchu reaguje automaticky pomocí čidel na změnu vlhkosti vzduchu otevíráním a zavíráním. V místnostech, kde se nikdo nezdržuje (např. v ložnici, pracovně apod ), se automaticky uzavře na minimum.

Objekt se rozdělí na tři zóny-přiváděného vzduchu (bydlení, jídlo, spánek, pokoje, pracovna), zóna odváděného vzduchu (kuchyň, koupelna, WC, komora), spojovací zóna (předsíň, hala, chodba). Pro průtok vzduchu mezi jednotlivými zónami stačí bezprahová úprava dveří výšky 8 - 10mm. Ventilační jednotka se umístí v podstřešním prostoru nebo ve sklepě apod. příkon ventilátoru je v závislosti na nastavení 13-46W.

V dnešní době utěsněných energeticky úsporných stavebních konstrukcí nestačí přirozená výměna vzduchu. Důsledkem je značná zátěž pobytových místností nadměrnou koncentrací oxidu uhličitého a vysokou relativní vlhkostí vzduchu. To má za následek únavu a špatnou regeneraci během spánku, event. tvorbu plísní.

Systémem AERA lze snížit tepelné ztráty vznikající při větrání ve srovnání s běžnými okenními systémy až o 25%.

Zadáno: 07.05.2008 21:31   Autor: www.schiedel.cz, Ing.Jiří Vrba
Zpět
e-veletrh 
Články 
iREKLAMA
Nabízíme nové speciální reklamní nástroje, speciálně určené pro architekty a projektanty. Více info na vyžádání
VKLÁDÁNÍ ČLÁNKŮ
Pokud máte zájem uveřejnit článek o vašich výrobcích, nové technologii, materiálech zašlete text,fotografie atd. v běžných formátech na adresu info@arch-info.eu a do předmětu zprávy napište ČLÁNEK.
Další informace viz Nápověda-Novinky.
     
© 2007 didus.software.ltd